زمان کنونی: ۱-۲-۱۳۹۴, ۱۱:۰۱ صبح
درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

هدیه سال 94 تالار گفتگوی ساحل

هدیه ما به شما کاربران عزیز: دانلود رایگان و ارسال رایگان موضوع و استفاده رایگان از تمام امکانات 

اگر تمایل دارید یکی از حامیان و گردانندگان تالار گفتگوی ساحل باشید اینجا  کلیک کنید.

وبسايت پژوهشگر برتر
ميزباني وب و هاست ساحل

نامه جشن عبادت
زمان کنونی: ۱-۲-۱۳۹۴, ۱۱:۰۱ صبح
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: saeed
آخرین ارسال: saeed
پاسخ ها0
بازدید 402

ارسال پاسخ 
نامه جشن عبادت
۱۴-۹-۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ صبح
ارسال: #1
Photo نامه جشن عبادت
نامه جشن عبادت
Ideaمن هر سال قبل از جشن عبادت، نامه‏ ای به دانش ‏آموزان دخترم می‏دهم. متن نامه این است:

به نام خدا
سلام دخترم، امیدوارم خوب و خوش و سرحال باشی و درس‏هایت را با موفقیت به پایان برسانی. اگر از تو بپرسم چند سال داری؟ خواهی گفت: «من دختری نه ساله هستم.» راستی آیا درباه جشن عبادت چیزی شنیده ای؟ آیا می‏دانی چرا برای دخترهایی که همسال تو هستند، جشن عبادت برپا می‏کنند؟ حتماً دلت می‏خواهد بدانی، وقتی می‏گویند: «دخترها در سن نه سالگی به تکلیف می‏رسند.» یعنی چه؟ در این نامه، می‏خواهم این چیزها را برایت توضیح دهم.
یادت می‏آید وقتی که هنوز کوچک بودی و به مدرسه نمی‏رفتی، در آن زمان وقتی بچه‏های دیگر که به مدرسه می‏رفتند را می‏دیدی،
با خودت می‏گفتی: «ای کاش روزی من هم به مدرسه بروم!»
شاید چند بار از مادرت پرسیده باشی: «مادر، پس من کی به مدرسه می‏روم؟» و مادر مهربان در جواب تو می‏گفت: «عزیزم، وقتی به سن هفت سالگی برسی تو را به دبستان خواهم فرستاد.»
تو برای رسیدن به این سن، روزشماری می‏کردی. هنگامی که بچه‏ ها به سن هفت‏ سالگی می‏رسند، می‏توانند درس بخوانند و خواندن و نوشتن را یاد بگیرند. همین‏طور، وقتی دخترها به سن نه سالگی می‏رسند، می‏توانند خدای خوب و مهربان را عبادت کنند. یعنی او را ستایش کنند و در مقابل نعمت‏هایش شکرگزاری نمایند.
دخترم! یادت می‏آید وقتی هفت ساله شدی و به مدرسه رفتی، آموزگارتان هر روز به شما تکلیف می‏داد. مثلاً می‏گفت: «از روی درس فارسی یک مرتبه بنویسید.» یا می‏گفت: «از عدد یک تا صد را در دفتر خودتان بنویسید.»
معلم مهربان کلاس اول با این کار می‏خواست درس‏هایی که به شما می‏دهد را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید در آینده در زندگی‏ خود موفق باشید. خدای بزرگ هم برای این که ما انسان‏ها بتوانیم به راه راست هدایت شویم و اخلاق و رفتار ما خوب بشود، تکلیف‏هایی برایمان تعیین کرده است. مثلاً به ما گفته هر روز چند نوبت نماز بخوانید.
آری دخترم! وقتی به پایان نه سالگی می‏رسی، می‏گویند: «تو به تکلیف رسیده ‏ای.»؛ یعنی خداوند برای آن که تو را به خودش نزدیک کند به تو تکلیف می‏دهد.
خداوند، عبادت دخترهای کوچک را خیلی دوست دارد. من هم آغاز دهمین سال تولدت را به تو و دیگر همکلاسی‏هایت تبریک می‏گویم و به همراه بقیه آموزگاران ان‏شاءالله برایت جشن عبادت خواهیم گرفت.
برای تو آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

معلم تو

اعظم‏ سلام‏زاده، شهرستان برخوارومیه

یاد خدا آرام بخش دل ها
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پیام‌های داخل این موضوع
نامه جشن عبادت - saeed - ۱۴-۹-۱۳۹۱ ۱۲:۲۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان