زمان کنونی: ۲-۱۰-۱۳۹۳, ۰۲:۱۳ عصر
درود مهمان گرامی! (ورودثبت نام)

ارسال پاسخ 
وبسايت ساحلرياضيات
ميزباني وب و هاست ساحل
بسته عضويت
نامه جشن عبادت
۱۴-۹-۱۳۹۱, ۰۷:۵۶ صبح
ارسال: #1
Photo نامه جشن عبادت
نامه جشن عبادت
Ideaمن هر سال قبل از جشن عبادت، نامه‏ ای به دانش ‏آموزان دخترم می‏دهم. متن نامه این است:

به نام خدا
سلام دخترم، امیدوارم خوب و خوش و سرحال باشی و درس‏هایت را با موفقیت به پایان برسانی. اگر از تو بپرسم چند سال داری؟ خواهی گفت: «من دختری نه ساله هستم.» راستی آیا درباه جشن عبادت چیزی شنیده ای؟ آیا می‏دانی چرا برای دخترهایی که همسال تو هستند، جشن عبادت برپا می‏کنند؟ حتماً دلت می‏خواهد بدانی، وقتی می‏گویند: «دخترها در سن نه سالگی به تکلیف می‏رسند.» یعنی چه؟ در این نامه، می‏خواهم این چیزها را برایت توضیح دهم.
یادت می‏آید وقتی که هنوز کوچک بودی و به مدرسه نمی‏رفتی، در آن زمان وقتی بچه‏های دیگر که به مدرسه می‏رفتند را می‏دیدی،
با خودت می‏گفتی: «ای کاش روزی من هم به مدرسه بروم!»
شاید چند بار از مادرت پرسیده باشی: «مادر، پس من کی به مدرسه می‏روم؟» و مادر مهربان در جواب تو می‏گفت: «عزیزم، وقتی به سن هفت سالگی برسی تو را به دبستان خواهم فرستاد.»
تو برای رسیدن به این سن، روزشماری می‏کردی. هنگامی که بچه‏ ها به سن هفت‏ سالگی می‏رسند، می‏توانند درس بخوانند و خواندن و نوشتن را یاد بگیرند. همین‏طور، وقتی دخترها به سن نه سالگی می‏رسند، می‏توانند خدای خوب و مهربان را عبادت کنند. یعنی او را ستایش کنند و در مقابل نعمت‏هایش شکرگزاری نمایند.
دخترم! یادت می‏آید وقتی هفت ساله شدی و به مدرسه رفتی، آموزگارتان هر روز به شما تکلیف می‏داد. مثلاً می‏گفت: «از روی درس فارسی یک مرتبه بنویسید.» یا می‏گفت: «از عدد یک تا صد را در دفتر خودتان بنویسید.»
معلم مهربان کلاس اول با این کار می‏خواست درس‏هایی که به شما می‏دهد را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید در آینده در زندگی‏ خود موفق باشید. خدای بزرگ هم برای این که ما انسان‏ها بتوانیم به راه راست هدایت شویم و اخلاق و رفتار ما خوب بشود، تکلیف‏هایی برایمان تعیین کرده است. مثلاً به ما گفته هر روز چند نوبت نماز بخوانید.
آری دخترم! وقتی به پایان نه سالگی می‏رسی، می‏گویند: «تو به تکلیف رسیده ‏ای.»؛ یعنی خداوند برای آن که تو را به خودش نزدیک کند به تو تکلیف می‏دهد.
خداوند، عبادت دخترهای کوچک را خیلی دوست دارد. من هم آغاز دهمین سال تولدت را به تو و دیگر همکلاسی‏هایت تبریک می‏گویم و به همراه بقیه آموزگاران ان‏شاءالله برایت جشن عبادت خواهیم گرفت.
برای تو آرزوی موفقیت و پیروزی دارم.

معلم تو

اعظم‏ سلام‏زاده، شهرستان برخوارومیه

یاد خدا آرام بخش دل ها
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان